banner web

Informació d'esports a Cerdanyola

La Nit de l’Esport lliurarà 21 premis a l’Hotel Campus

Tot a punt per a la 17a Nit de l’Esport de Cerdanyola. La comissió organitzadora ha fet públics els nominats que opten als 21 guardons que es lliuraran durant la vetllada que tindrà lloc el 13 de març (21 hores) a l’Hotel Campus.

A més dels membres permanents -Núria Ferrer (directora Cerdanyola al dia), Octavi Tarrés (exjugador d’OK Lliga i Santi Cayuela (secretari AEC), enguany formaran part del jurat Laura Benseny (exregidora d’Esports), David Novell (ex jugador Cerdanyola CH), Mónica García (periodista Tot Cerdanyola  i Cerdanyola Ràdio) i Jaume Maranges (president Cerdanyola Empresarial). Com cada any, el president serà l’actual regidor d’Esport, Óscar Pons, que tindrà veu, però no vot.

ELS MILLORS ESPORTISTES SÈNIOR SOPAR. ELS VOTS ES REALITZARAN AMB L’ESPECIAL QUE TROBAREU A LES PÀGINES CENTRALS DEL ‘CERDANYOLA AL DIA’

Com en les últimes edicions, el jurat es reunirà una hora abans de l’inici de la Nit de l’Esport per decidir qui seran els guanyadors. Però els premis als millors esportistes femení i masculí absolut quedaran pendents de la votació dels assistents al sopar, que faran servir l’especial del 'Cerdanyola al Dia' per fer efectiu el seu vot.

NOVA CATEGORIA

La cita més important de l’esport de la ciutat, organitzada per l’Associació de l’Esport de Cerdanyola (AEC), té enguany un nou premi que guardonarà el millor esportista individual sots 16, una categoria creada després de rebre l’any passat moltes candidatures individuals femenines en categoria sots 19.

Els preus dels menús seran els mateixos de l’edició anterior, 28 euros el menú per adults i 18 l’infantil. Els tiquets ja es poden comprar al Bar Grau.

TOTS ELS NOMINATS

1.-Millor esportista Femení (SÈNIOR)
BERTA DALMAU (BÀSQUET)
SILVIA FERNÁNDEZ UCHA (PATINATGE ARTÍSTIC)
ELI LLARGUÉS (VELA)
JUDIT LÓPEZ BLAS (TAEKWONDO)
ANNA RUIZ BERBEL (PATINATGE ARTÍSTIC)

2.-Millor esportista Masculí (SÈNIOR)

SERGI MIRAS VALERO (HOQUEI PATINS)
DANIEL PEIRÓ EGEA (HANDBOL)

3.-Millor esportista Femení (SUB 19)
ANDREA DELGADO TRASMONTE (PATINATGE ARTÍSTIC)
LAIA FERNÁNDEZ ZURITA (PATINATGE ARTÍSTIC)
JÚLIA GARCIA (ATLETISME)
LAURA MÉNDEZ CAMPS (BÀSQUET)
LAIA PEIRIS DIEZ (TAEKWONDO)

4.-Millor esportista Masculí (SUB 19)
POL LÓPEZ BELLAVISTA (PATINATGE ARTÍSTIC)
ERIC GUZMÁN (ATLETISME)

5.-Millor esportista Femení (SUB 16)
JÚLIA CARAVANTES DIAZ-PINTO (PATINATGE ARTÍSTIC)
ANDREA GARCIA DEL RIO (PATINATGE ARTÍSTIC)
CARLA GARCIA DEL RIO (PATINATGE ARTÍSTIC)
JÚLIA MALLÉN (BIKE-TRIAL)
AINA URGELL CASTILLO (BÀDMINTON)
MIRIAM VILAFRANCA (BÀSQUET)

6.-Millor esportista Masculí (SUB 16)
ALBERT FERNÁNDEZ CLIMENT (ESCACS)
FRANCESC PI (BÀDMINTON)
ELOI RAMOS (CICLISME)

7.-Millor esportista Femení (VETERANS)
MERCÈ LLUGANY OLLÉ (BÀDMINTON)
NADIA MAHGOUB (JUDO)
MIRIAM MORENO VELÁZQUEZ (JUDO)
ALICIA PIÑERO SEGURA (JUDO)

8.-Millor esportista Masculí (VETERANS)
FELIU CALAFAT FRAU (JUDO)
VÍCTOR HOSPITAL TORT (BÀDMINTON)
RUBÉN MENDOZA MARÍN (JUDO)
TONI MENDOZA MARÍN (JUDO)
LUIS TORRES COBAS (JUDO)

9.-Millor esportista adaptat Femení
PREMI DIRECTE: YOLANDA PÉREZ MUÑOZ (NATACIÓ)

10.-Millor esportista adaptat Masculí
PREMI DIRECTE: ANTONIO DÍAZ GIMÉNEZ (NATACIÓ)

11.-Millor Equip Femení / Mixte
GRUP XOU PETIT – CPACV (PATINATGE ARTÍSTIC)
JUDO CLUB VALLÈS – CERDANYOLA GYM VALLÈS (JUDO)
EQUIP OK LLIGA FEMENÍ CERDANYOLA CH (HOQUEI)

12.-Millor Equip Masculí
EQUIP DE 4 MODALITATS DEL CLUB BILLAR 2000 CERDANYOLA (BILLAR)
EQUIP SOTS 25 MASCULÍ CLUB BÀSQUET CERDANYOLA (BÀSQUET)

13.-Millor Equip Femení / Mixte (BASE)
MARTA JIMÉNEZ DEL VALLE i POL LÓPEZ BELLAVISTA (PATINATGE ARTÍSTIC)
EQUIP FEM 16 HOQUEI CERDANYOLA CH (HOQUEI PATINS)

14.-Millor Equip Masculí (BASE)
EQUIP BENJAMÍ HOQUEI CERDANYOLA CH (HOQUEI PATINS)
MINI “A” DEL CLUB BÀSQUET CERDANYOLA (BÀSQUET)
EQUIP SUB-10 CLUB PENYA D'ESCACS DE CERDANYOLA (ESCACS)

15.-Millor Club de Cerdanyola
CLUB GIMNÀSTICA RÍTMICA CERDANYOLA
CLUB PATINATGE ARTÍSTIC CERDANYOLA DEL VALLÈS
JUDO CLUB VALLÈS – CERDANYOLA GYM VALLÈS
MOTORCLUB CERDANYOLA

16.-Millor Iniciativa Esportiva SOLIDARIA
CURSA SOLIDÀRIA DE L'INSTITUT FORAT DEL VENT
INICIATIVA #PERALSVALENTS – CEM CERDANYOLA

17.- Reconeixement a un Patrocinador
PREMI DIRECTE

18.- Reconeixement a una Trajectòria Esportiva
PREMI DIRECTE

19.- Premi a la Promoció de l’Esport a l’Escola
PREMI DIRECTE

20.- Premi A LA INFORMACIÓ ESPORTIVA
PREMI DIRECTE

21.- MEMORIAL JOSEP MARCET RECONEIXEMENT A LA BONA FEINA ESPORTIVA
PREMI DIRECTE

Subscripció a aquest canal RSS

15°C

Cerdanyola del Vallès

Humitat: 59%

Vent: 9.66 km/h

  • 24 Març 2016 18°C 8°C
  • 25 Març 2016 16°C 8°C