La Nit de l’Esport ja té finalistes

Destacats La Nit de l’Esport ja té finalistes

La 16a Nit de l’Esport de Cerdanyola ja té protagonistes. La comissió organitzadora ha fet públics els nominats que opten als guardons durant la vetllada que tindrà lloc aquest divendres (21 hores)  a l’Hotel Campus.

EN ALGUNES CATEGORIES S’AMPLIA EL LÍMIT DE CINC FINALISTES

La cita més important de l’esport de la ciutat, organitzada per l’Associació de l’Esport de Cerdanyola (AEC), lliurarà un total de 19 guardons. La principal novetat d’enguany és que el jurat permanent i la comissió organitzadora han decidit ampliar en algunes categories el límit de cinc finalistes per la massiva afluència de candidatures, especialment en l’apartat femení.

ELS MILLORS ESPORTISTES SÈNIOR ES DECIDIRAN DURANT EL SOPAR. ELS VOTS ES REALITZARAN AMB L’ESPECIAL QUE TROBAREU A LES PÀGINES CENTRALS DEL 'CERDANYOLA AL DIA'

Com en les últimes edicions, el jurat es reunirà una hora abans de l’inici de la Nit de l’Esport per decidir qui seran els guanyadors. Però els premis als millors esportistes femení i masculí absolut quedaran pendents de la votació dels assistents al sopar, que faran servir l’especial d’aquesta publicació (veure pàgines centrals aquesta revista) per fer efectiu el seu vot.

El jurat permanent -format per Núria Ferrer, directora del Cerdanyola al Dia, Octavi Tarrés, exjugador d’hoquei patins i Santiago Cayuela, exregidor d’Esports i secretari de l’Associació de l’Esport de Cerdanyola- estarà acompanyat per enguany per Dolors Bassa (AFOCER), José Rodríguez Urbano (fotògraf vinculat als mitjans de comunicació), Contxi Haro (exregidora d’Esports) i Laura Benseny (regidora d’Esports).

A continuació alguns dels finalistes de la propera edició de la Nit de l'Esport

Millor Esportista Femení (sènior)

Laura Domínguez (Atletisme- duatló)
Judit López (Taekwondo)
Mireia Pons (atletisme-curses muntanya)
Gemma Solé (hoquei patins)

Millor Esportista Masculí (Sènior)

Javier Cabanillas (Taekwondo)
Jordi Cadillac (Billar)
Marc Coy (hoquei patins)

Millor Esportista Femení (Sub 19)

Jazmin Arjona (judo)
Laura Méndez (bàsquet)
Laia Fernández (patinatge artístic)
Anna Ruiz (patinatge artístic)
Júlia García (atletisme)
Olga Verdugo (atletisme)
Laia Peiris (taekwondo)
Sara Viñals (gimnàstica rítmica)
Clara Gabriel (natació i atletisme)
Claudia López (patinatge artístic)

Millor Esportista Masculí (Sub 19)

Arnau Gangonells (hoquei patins)
Eloi Ramos Garcia (ciclisme)
Pol López (patinatge artístic)
Manel Luque (petanca)
Eric Guzmán (atletisme)

Millor Club De Cerdanyola

Cerdanyola CH
Cerdanyola FC
Club Handbol Cerdanyola
Club Gimnàstica Rítmica Cerdanyola

Millor Esportista femení (veterans)

Mercè Llugany (bàdminton)
Montse Pérez (esquí muntanya-duatló)
Miriam Moreno (judo)

Millor Esportista masculí (veterans)

Alex Mir (bàdminton)
Gabriel Vignes (natació)
Fernando Ruiz de Pedro (atletisme)
Toni Mendoza (judo)
Feliu Calafat (judo)
Luis Torres (judo)
Lorenzo Roldán (halterofilia)
Francisco Silva (bàdminton)

Premi a la promoció de l’esport a l’escola

Escola Atletisme i Triatló Cerdanyola
Cerdanyola FC UAB
Associació Esportiva Escolar IES Banús

15°C

Cerdanyola del Vallès

Humitat: 59%

Vent: 9.66 km/h

  • 24 Març 2016 18°C 8°C
  • 25 Març 2016 16°C 8°C